336. Bóg jest Skałą naszą

336. Bóg jest Skałą naszą

1: Weseli się serce moje w Panu, wywyższony jest róg mój w Panu. Szeroko rozwarte są usta moje nad wrogami, gdyż raduję się ze Zbawienia Jego.

Refren: Nikt nie jest tak Święty, jak Pan

Gdyż nie ma nikogo oprócz Ciebie

/:Nikt taką skałą jak nasz Bóg:/

2: Nie mówcie ustawicznie tak wyniośle, niech nie wychodzi zuchwalstwo z ust waszych. Gdyż Pan Jest Bogiem, który wszystko wie. Bogiem, który waży uczynki wasze.

3: Łuk bohaterów na zawsze będzie złamany, lecz ci którzy się potkną, opaszą się mocą. Syci wynajmują się za piętkę chleba, a którzy są głodni przestają już głodować.

4: Niepłodna rodzi siedmiokroć więcej dzieci, a ta, która ma wiele dzieci więdnie. Pan zadaje śmierć i przywraca do życia. Strąca w kraj umarłych i wyprowadza.

5: Pan zuboża ale też wzbogaca. Poniża, ale także i wywyższa. Podnosi z prochu w biedzie żyjącego. Podnosi ze śmietniska ubogiego.

6: Aby go posadzić wśród dostojników i przyznać mu tam krzesło zaszczytne. Albowiem do Pana należą słupy ziemi i On na nich położył stały ląd.

7: Nogi swoich nabożnych On ochrania, lecz bezbożni giną w gęstym mroku, gdyż nie przez własną siłę mąż staje się mocny, walczący z Panem będą zdruzgotani.

8: Najwyższy w niebie pobije ich wszystkich Pan sądzić będzie krańce całej ziemi I da moc królowi, który jest Jego i wywyższy róg Pomazańca Swego.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s