412. Mądry boi się Boga

412. Mądry boi się Boga

1: Jezus Chrystus przyszedł na tą ziemię. By stać się mądrością dla mnie i ciebie. Byśmy dalej w głupocie nie trwali. Ale bojąc się Boga mądrości / nabywali.

Refren: Mądry boi się Boga i unika złego
Głupiec się z nim spoufala i nie widzi tego
Mądry uczy się drogi dobra Bożego
Głupiec idzie tam, gdzie patrzą oczy jego

2: Głupi rzekł w ciemnym sercu swoim. Będę chodził zawsze w grzechu moim. Nikt mnie z niego uwolnić nie może. Więc takim mnie musisz uznać / o Boże.

3: Mądry rzekł w nowym sercu swoim. Dzięki Tobie Jezu, jestem Twoim. Żeś uwolnił mnie z niewoli ciemności. Abym żył w Twojej mój Panie / wolności.

4: Bojaźń Pana jest tu szkołą mądrości. Tam każdy wzrasta w wiernej miłości. W bojaźni Pana stronimy od złego. By korzystać z poznania dobra / Bożego.

5: Raduje to człowieka, gdy zna Pana. Bo w Nim odpowiedź jest mu dana. Na wszystkie pytania bez odpowiedzi. Chrystus odpowiedzią się stał / już mu.

6: W sercu mądrego mieszka Chrystus. W sercu głupiego jego głupota. By żyć tak jak mu się podoba. Skoro tyle przyjemności daje / to mu.

7: Każdy mądry człowiek wie i zna. Że z Boga zrodzony, grzechu nie ma. Bo Syn Boży, narodzony z Boga. Strzeże go i zły nie może go / już tknąć

8: Kto popełnia grzech z diabła jest. A Syn Boży przyszedł by zniszczyć zło. Urodzony z Boga już nie grzeszy. Gdyż posiew Boga sprawia to / już w nim.

9: Kto wierzy w Jezusa świadectwo ma. Żywot wieczny w Synu Bóg mu dał. Kto ma Syna Bożego ten ma żywot. Mądrym jest bo, w Synu swoje / życie ma.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s